Vyberte nejkrásnější vánoční dárky pro své blízké.
Darujte dárky s láskou. Překvapte své nejbližší a vykouzlete úsměv na tváři těm, které máte rádi.

tipy na vánoční dárky 2023

tipy na dárky pro ženy

Tipy na dárky pro ženy

Právě teď je ta správná doba darovat to, po čem žena nejvíce touží, a to je láska, pozornost a projevy náklonnosti. Spolu s krásným vánočním dárkem budou vaše Vánoce klidné a šťastné.

Skříňka po otevření hraje milou melodii, krásný dárek z lásky pro každou ženu.

Hrací skříňky jsou vyrobeny tradičními rukodělnými technikami italských mistrů. Skříňky jsou vyrobeny z vybraného dřeva upraveného tak, aby se nikdy nekroutilo. Dřevo je následně pokryto jemnou vrstvou mahagonového dřeva z kořene mahagonového stromu, aby mělo vyšší kvalitu a výraznější strukturu. Dřevo je při výrobě několikrát pečlivě broušeno, hlazeno a lakováno a v případě víčka následně opatřeno krásnou malbou. Na závěr je krabička vystavena třífázovému pečlivému lakování, které ji chrání proti povětrnostním vlivů a zaručuje nevadnoucí kvalitu a barevnost.

Krásně měkká luxusní šála vyrobená z kašmíru. Ideální pro chladné dny. Ručně vyrobená s nejvyšší pečlivostí. Díky kvalitnímu zpracování ji budete moci nosit mnoho let. Vyrobeno z nejlepšího kašmíru s efektním třpytivým prošitím zlaté barvy z jedné strany šály. 

Velká centrální skleněná mísa s masivním podstavcem z postříbřené mosazi.

Luxusní dámská kožená peněženka ANTORINI Couture je ručně vyrobená z úchvatné pravé hadí kůže. Řemeslníci ANTORINI dali vzniknout mimořádné kolekci, která je ukázkou nejnáročnějšího řemeslného zpracování. Jako podšívky každé dámské peněženky byly vybrány překrásné luxusní italské moire látky. Jasné, svěží barvy s krásnými zářivými moire efekty jsou v dokonalé harmonii s interiérem každé peněženky.

Táhla pro zapínání peněženky byla vytvořena ve spolupráci s prestižním francouzským studiem. Táhlo vnitřního zipu je se zacvakávacím mechanismem. Peněženky jsou vybaveny švýcarskými zipy obsahující příměs zlata.

Kolekce Couture představuje eleganci, v níž se snoubí nadčasovost a aktuální trendy. Skrývá v sobě vyváženou kombinaci krásy a síly.

 

Tipy na dárky pro muže

tipy na dárky pro muže

dárky pro muže

Pánská business kolekce ANTORINI Executive vnáší do manažerských aktovek eleganci a charisma. Základ tvoří mistrovská rukodělná práce a přírodní materiály s důrazem na zdlouhavé procesy zpracování kůží, jejichž výsledkem je nepřehlédnutelná výjimečnost. Na počátku vzniku této kolekce stála snaha vymanit se z šedého průměru a dosáhnout dokonalosti v každém směru. 

Značka ANTORINI je vyhlášená svou schopností až překvapivě snadno propojovat historii a moderní trendy. Výsledkem je nepřehlédnutelná výjimečnost a lehkost odrážející se i v minimální váze aktovky. Dvě hlavní oddělení doplněná o kapsičku na zip, kapsičku na telefon či drobnosti, poutka na psací potřeby, jsou doplněna o dvě kapsy na dokumenty a zadní kapsu na zip. Aktovka tak nabízí dostatek prostoru pro každodenní nošení. Nosit ji můžete v ruce či přes rameno díky odnímatelnému ramennímu popruhu. Aktovky byly vyrobeny v Itálii tradičními rukodělnými postupy.

Luxusní kravata ANTORINI o vysoké gramáži. Sedmkrát skládaná kravata ručně šitá s nejvyšší pečlivostí italskými mistry. Kravata ukrývá drobný přívěsek z pravého červeného korálu a pozlaceného stříbra 925/1000 "corno-pepperoncino", neboli červenou papričku, která je tradičním talismanem pro štěstí a ochranu před zlem. Přívěsek je pečlivě uschován uvnitř záhybů kravaty a díky své drobné velikosti není při nošení vidět z žádné strany. Elegantní a okouzlující, pro pány s vysokým smyslem pro kvalitu.

Darujte originální luxusní dárek, který bude přinášet štěstí! Baleno v luxusní dárkové krabičce ANTORINI.

V roce 2012, 2013 a 2016 obdržela ocenění jako nejkvalitnější kravata světa.

Kvalitní pánská kožená peněženka ANTORINI Excellence je tím nejlepším z dílen italských mistrů. Precizní ruční práce spolu s kvalitní italskou telecí kůží vdechuje této peněžence jedinečnou krásu a eleganci. Díky unikátní technologii povrchového zpracování je svrchní kůže odolnější vůči poškrábání a poskytuje delší životnost. Krása špičkové práce i špičkové kůže je umocněna dovnitř zakládanými přesahy. 

Překrásná kolekce kožených doplňků ze strukturované kůže ANTORINI Terre získala svůj název podle výjimečných skalních struktur typických pro italskou oblast Cinque Terre. Úchvatná krajina tvořená strmými útesy, prudkými terasovitými svahy, vinicemi a olivovými háji je mimořádná stejně jako luxusní doplňky z exklusivní kolekce ANTORINI Terre.

Stylový kroužek proti odkapávání na víno. Výrazný motiv hroznů a listů vinné révy.

Zde naleznete přehledně všechny tipy na vánoční dárky

 

 

Vánoce 2023

Hledáte výjimečný vánoční dárek, kterým uděláte radost? Hledáte něco krásného, mimořádného, jedinečného? Nevíte, jak vybrat dárek? Přidejte si letos na svůj checklist s vánočními nákupy vánoční dárky od ANTORINI. Dárky obdržíte v luxusním dárkovém balení a pod vánočním stromečkem budou vypadat naprosto mimořádně. Ať už hledáte vánoční dárek pro manžela, nejkrásnější dárek pro manželku, milý dárek pro maminku, v našem průvodci najdete tipy na dárky pro všechny Vaše blízké. Dárky precizní ruční výroby navržené našimi talentovanými návrháři Vám zajistí, že se budete moci již jen těšit z vánoční atmosféry a radosti všech obdarovaných.

Dárek z lásky

Dárek z lásky

Romantická novinka od ANTORINI v podobě krásného srdíčka byla vytvořená s jediným cílem: zachytit lásku a radost. Představuje slunečný den, rozkvetlou louku nebo vlnící se hladinu moře. Představuje lásku a radost ve všech formách. 

 

Business dárky

Business dárky

Diáře s vyměnitelnou náplní jsou vynikajícím doplňkem pro vaše každodenní plánování a organizaci času. Do desek diáře je možné umístit různé druhy náplní a docílit tak vynikající efektivnosti využití svého času. Ať už hledáte řešení pro svou obchodní, pracovní nebo osobní oblast, kožené diáře ANTORINI se vám díky vyměnitelným náplním přizpůsobí.

Dárky pro milovníky vína

Luxusní dárky do interiéru

Darujte například luxusní set čtyř sklenic na víno s masivní dekorací motivu vinné révy a hroznů. Vhodné jako exkluzivní dar pro výjimečné příležitosti.

 

Módní vánoční dárky pro ženy

luxusní šátky

Představujeme vánoční dárky pro výjimečné ženy. Nahlédněte například do naší kolekce hedvábných šátků a darujte jako dárek šátek vyrobený z nejjemnějšího italského hedvábí. Všechny vánoční dárky pro ženy jsou precizně zpracované do nejmenších detailů. Originální a krásné dárky k Vánocům, které potěší každou ženu. Všechny dárky pro ženy jsou dodávány v luxusním dárkovém balení.

Darujte například: HEDVÁBNÝ ŠÁTEK ANTORINI VINTAGE, MODRÝ, LIMITOVANÁ KOLEKCE

Tento krásný hedvábný šátek pro vás vyrábíme z nejjemnějšího italského hedvábí mimořádné kvality ve městě Como v Itálii. Okraje šátku jsou ručně šité. Elegantní šátek z limitované kolekce Vintage dává okusit ryzí vznešenost, je nezbytným doplňkem pro dámy s vysokým smyslem pro vytříbený styl. Originální symbióza dokonalosti a rafinované zdobnosti.

 

Vánoční dárky pro muže

Někdy se může zdát, že vybrat ten pravý dárek pro muže k Vánocům je velmi těžké. Rádi Vám proto pomůžeme s výběrem a přinášíme Vám tipy na vánoční dárky pro muže k Vánocům, které jsou originální, designové a stylové.

Ať už hledáte dárek pro manžela, partnera, přítele, obchodního partnera nebo kolegu, v naší nabídce najdete stylové elegantní doplňky, které ocení každý muž zajímající se o oblékání a pánskou módu. Všechny dárky pro muže jsou dárkově balené v reprezentativním balení.

Vánoční dárky pro mužePánské kožené aktovky

Vánoční dárky pro mužeManažerské doplňky

Vánoční dárky pro mužeLuxusní kravaty s talismanem pro štěstí

 

Tipy na vánoční dárky nadčasového designu

Vánoce se nezadržitelně blíží a vy stále ještě nemáte ani nápad, jaké vybrat dárky k Vánocům? Darujte něco opravdu speciálního a výjimečného. Přinášíme Vám inspiraci a tipy na vánoční dárky vysoké kvality a nadčasového designu. Protože víme, jak důležité při předání dárku je jeho balení, balíme všechny vánoční dárky do luxusního dárkového balení. Díky tomu můžete dárek od nás umístit rovnou pod vánoční stromeček a čekat na radost z rozbalování.

Vánoční dárky 2023

Luxusní diáře

Vánoční dárky

Hedvábné šátky

Tipy na vánoční dárky 2023

Luxusní pánské kravaty

 

Vánoce 2023

Představujeme kolekci dárků na Vánoce exkluzivního designu navržené našimi návrháři tak, abychom splnili i ta nejnáročnější očekávání pod vánočním stromečkem. Hledáte na Vánoce něco výjimečného? Vánoční dárek, jehož hodnota přetrvá? Ať už hledáte vánoční dárky pro muže, pro ženy, rodiče nebo své obchodní partnery, máme pro Vás mnoho inspirace. Všechny dárky, které u nás zakoupíte, Vám dodáme v dárkovém balení tak, aby Vaše letošní Vánoce byly nezapomenutelné.

 

Vánoce - původ, zvyky a tradice

Vánoce 2023

 V letošním roce bude Štědrý večer v neděli 24. prosince 2023.

Vánoce jsou křesťanské svátky narození Ježíše Krista. Hlavní svátek (Narození Páně čili Boží hod vánoční) připadá na 25. prosince. Předchází mu doba adventní končící Štědrým dnem jako příprava na vlastní svátek, následuje doba vánoční trvající v římskokatolické církvi do neděle po 6. lednu, před druhým vatikánským koncilem do Hromnic 2. února, v jiných západních církvích do svátku Zjevení Páně (6. ledna). Ve většině pravoslavných církví se datum svátků stanovuje podle juliánského kalendáře, takže datum 25. prosince v současnosti připadá na gregoriánský 7. leden. První zmínky o křesťanském slavení Vánoc pocházejí z 2. století, pevné datum 25. prosince je doloženo ze 4. století z Říma. K Vánocům se pojí množství lidových zvyků jako koleda, vánoční stromek, jesličky (betlém), vánoční dárky, které podle české tradice nosí Ježíšek, či vánoční cukroví. Ve 20. a 21. století se Vánoce v mnoha zemích chápou především jako svátky pokoje, rodiny a lásky a lidé je slaví v rodinách bez ohledu na náboženské vyznání. Zvyku dávat dárky hojně využívá obchod a reklama.

Původ slova Vánoce

Slovo Vánoce pochází ze staroněmeckého wāhnachten (dnes Weihnachten), složeného z wīha- (světit) a Nacht (noc). Machkův etymologický slovník uvádí staroněmecký tvar wínnahten a soudí, že k převzetí muselo dojít ještě v předcyrilometodějské době. Německý Pfeiferův etymologický slovník odvozuje německé weihen od staroindického vinákti, třídit, oddělovat.

Vánoční dárky

První zmínky o vzájemném obdarování se objevují již ve starověkém Římě. Nedílnou součástí Vánoc se však dárky staly až v 19. století. Bylo zvykem obdarovávat členy rodiny, ale i služebnictvo. Domácí chasa například dostávala ošacení nebo malou finanční částkou na přilepšení k celoroční mzdě. Dárky se dávaly také žebrákům nebo tulákům bez domova, kteří v době křesťanských svátků zaklepali na dveře bohatších domácností. Na počátku 20. století, v dobách hospodářské prosperity, se pod vánočním stromkem vedle potřebných věcí stále častěji objevovaly drobnosti a hračky jen pro radost. V chudých letech mezi dárky byly i části oblečení.

Dárky jsou jedním z hlavních atributů moderních Vánoc. Vánoce jsou proto jedním z nejziskovější období roku pro obchodníky a podniky po celém světě. Předávání darů byl běžný zvyk u římské oslavy Saturnálií, starobylého svátku, který se konal na konci prosince. Tím se mohly inspirovat vánoční zvyky.

V křesťanské Evropě se dárky dávaly při několika různých příležitostech, s nimiž souvisí i představa „dárce“, který je nosí a rozdává.

 • Velmi starou tradici mají dárky, které 6. prosince nosí svatý Mikuláš, biskup v Myře v Malé Asii na přelomu 3. a 4. století. Podle četných legend proslul svou štědrostí a svými dary vyřešil mnoho obtížných životních situací. Pro pravoslavné církve patří jako „divotvorce“ mezi nejvíce uctívané světce. Zobrazuje se v biskupském oděvu s mitrou na hlavě, s biskupskou berlou v pravé a se třemi jablky jako dary v levé ruce. Naděluje v předvečer svého svátku jablka, ořechy a sladkosti za okno nebo do krbu, ve Střední Evropě také chodí po domech v doprovodu anděla a čerta a vyptává se na chování dětí, které pak odměňuje drobnými dárky.
 • Zkomolením jména Mikuláš vznikl už v 17. století holandský Sinterclaas i britský Father Christmas. předloha pozdějšího Santa Clause. Velmi podobný je i německý Weihnachtsmann.
 • Santa Claus, rovněž zkomolenina svatého Mikuláše, je v současnosti asi nejrozšířenější vánoční dárce. Je to postava amerického původu, která vznikla v polovině 19. století. Obyvatelé New Yorku si vzpomněli na holandské počátky města a na postavu svatého Mikuláše - Sinterclaase. Na jeho moderní podobě se podíleli spisovatel Washington Irving (1783–1859) a německo-americký karikaturista Thomas Nast (1840–1902). Zobrazuje se jako veselý obtloustlý muž v červeném plášti, který jezdí na saních, tažených soby. Také jeho zásluhou se dávání dárků přeneslo na vánoční svátky, zejména Boží Hod vánoční (25. prosince). Ke zvýšení známosti a popularity Santa Clause ve Spojených státech významně přispěla firma The Coca-Cola Company, která jej hojně užívala ve svých vánočních inzerátech mezi lety 1931 až 1964.
 • Ježíšek (německy Christkind, Jézuska v maďarštině a Ježiško ve slovenštině) rozdává dárky v České republice a na Slovensku, v Rakousku, jižním Německu, Maďarsku, Lichtenštejnsku, Jižním Tyrolsku (severní Itálie), ve Švýcarsku a v dalších spíše katolických zemích.
 • Ve Střední a Jižní Evropě se dárky dávají převážně na Štědrý večer (24. prosince) a rozdává je Ježíšek, kterého lze ovšem vidět pouze v jesličkách. Od poloviny 20. století se však dárky stále častěji dávají i dospělým, kde se dárce netají a naopak vzniká i jakási soutěž a obava, aby člověk nezůstal pozadu a všechny dárky řádně oplatil. Tím se moderní Vánoce do jisté míry blíží dávnému potlači.
 • Ve Francii se dárky dávají o vánocích, 25. prosince, a nosí je Père Noël, který naděluje komínem do krbu. Svátky však mají menší význam než třeba ve Střední Evropě.
 • Řecké děti dostávají dárky od svatého Basila na Silvestra, v předvečer liturgické slavnosti tohoto světce.
 • V Rusku a na pravoslavné Ukrajině se dárky dávaly o svátku Epifanie 6. ledna, zvyk však nebyl příliš rozšířen.
 • V severských zemích nadělují skřítkové, ve Finsku Joulupukki, ve Švédsku skřítek Jultomten, v Norsku jiný skřítek Julenissen.
 • V Sovětském svazu bylo v rámci boje proti náboženství ve 30. letech 20. století slavení Vánoc zakázáno a zaveden nový zvyk: dárky dává na Nový rok Děda Mráz, velmi podobný Santa Clausovi. Pokus o jeho zavedení do Střední Evropy o 20 let později se nezdařil. 
Zdroj textu: Wikipedia

  Vánoční pokrmy a nápoje

  Vánoční pokrmy a nápoje jsou pokrmy a nápoje podávané během vánočního období. Jsou často součástí rituálů a lidových tradic. Společná vánoční rodinná večeře se speciálním jídlem je tradičně důležitou částí oslav Vánoc, ale jídlo, které se podává jako vánoční večeře se často liší podle země.

  Mezi běžné pokrmy o Vánocích patřily oplatky, které se podávaly jako první chod, s medem, ale také s česnekem, s bylinkami, šípky nebo jinými plody. Česnekem byly ochucovány i další pokrmy. Česnek byl považován za mocnou ochrannou a posilující bylinu. Dalším chodem byla polévka, často s houbami, které se přidávaly do více druhů štědrovečerních pokrmů.

  Nejznámějším štědrovečerním jídlem s houbami byl dříve kuba (černý kuba), připravovaný z krupek a hub. K večeři se také podávala krupičná, hrachová nebo prosná kaše. Tento pokrm měl být symbolem hojnosti. Součástí večeře bylo i vařené sušené ovoce. Kaši z vařeného sušeného ovoce (z „křížal“), která byla na Vánoce podávána, se říkalo „muzika“.

  O Vánocích se pekly koláče a velké bílé chleby, které jsou ponechávány s noži, aby v noci přicházeli bůžkové, krájeli a jedli. Mezi sladké pokrmy patřil Biskupský chlebíček, Vánoční poleno. Je zmiňováno, že na den sv. Štěpána je v některých krajích zvykem připravit pečeného krocana, husu anebo kachnu.

  Muzika

  Kaše se sušeným ovocem, nazývaná také odvárka, vocet nebo tomáškový kompot. Připravuje se z hruškových a jablečných křížal a sušených švestek, které se namočí do vody, rozvaří s hřebíčkem, skořicí a citrónem, osladí, a zahustí strouhaným perníkem nebo piškoty. Do kaše se přidává citrónová šťáva, ořechy, hrozinky, mandle a rum.

  Vánoční kapr

  Podrobnější informace naleznete v článku Vánoční kapr.

  V adventním období se na ulicích prodávají živé ryby v kádích. Lidé si je odnášejí domů a chovají ve vaně nebo v jiných nádobách až do 24. prosince, aby bylo maso co nejčerstvější. Manipulace s živou rybou a její usmrcení může být pro laika náročné, proto většina zákazníků dává přednost usmrcení ryby při nákupu.

  Vánoční kapr je tradičním zdrojem masa pro přípravu štědrovečerních pokrmů v České republice i v některých dalších zemích střední Evropy (Slovensko, Rakousko, Alsasko). V Česku se kapr připravuje jako obalovaný a osmažený s bramborovým salátem. Z některých částí (hlava, vajíčka,jikry, vnitřnosti, kosti se zbytky masa) se dělá oblíbená chutná tradiční polévka. S kaprem je spojeno také několik českých vánočních tradic.

  Zdroj textu: Wikipedia